adscode
adscode
adscode

3 gündür devam eden çöl tozu etkisini artırıyor

Afrika üzerinden Akdeniz, Ege ve Marmara'yı 3 gündür etkisini alan çöl tozu etkisini artırıyor.

3 gündür devam eden çöl tozu etkisini artırıyor

Açıklamada, Marmara Bölgesi'nde beklenen toz taşınımı nedeniyle görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

 
 

AA'da yer alan habere göre Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, son değerlendirmelere göre bugün bölge genelinde toz taşınımı beklendiği bildirildi.

 

Açıklamada, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

5
 

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN UYARI

Ankara Valiliği, bugün il genelinde toz taşınımı beklendiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre, bugün Ankara il genelinde yer yer toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde azalma ve görüş mesafesinde düşme, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadesi kullanıldı.

6
 

EDİRNE'DE ÇAMURLA KARIŞIK YAĞIŞ GÖRÜLDÜ

Edirne'de de çamurla karışık yağış görüldü. Kentte toz taşınımı nedeniyle park halindeki otomobillerin üzeri çamur oldu.

 

Yunanistan'da etkili olan çöl tozu dikkat çeken görüntüler ortaya çıkardı. Bazı bölgelerde görüş mesafesinin birkaç metreye kadar düştüğü gözlemlendi.

Paylaşın
adscode

İlk Yorumu Siz Yapın

Gönder

Bakmadan Geçmeyin