adscode
adscode
adscode

Hatayda 4 8 büyüklüğünde deprem

Hatayda 4 8 büyüklüğünde deprem

Hatayda 4 8 büyüklüğünde deprem

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD verilerine göre Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde saat 05.32 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırıkhan ilçesi Taşoluk Mahallesi olan deprem; Adana başta olmak üzere komşu illerde de hissedildi.

Deprem anı İskenderun ilçesi Denizciler Mahallesi'nde güvenlik kamerasına yansıdı. 

AFAD: “Hatay Kırıkhan’da 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi”

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.
AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde saat 05.32 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırıkhan ilçesi Taşoluk Mahallesi olan deprem; Adana başta olmak üzere komşu illerde de hissedildi” denildi.

“Tüm ekipler saha tarama çalışmalarına devam etmektedir”

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay’da meydana gelen depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hatay İli Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına devam etmektedir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” dedi. 

Hatay’da 4,8 büyüklüğünde deprem

AFAD, 4,8'lik depremde can ve mal kaybı olmadığını açıkladı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hatay AFAD, depremle ilgili yaptığı açıklamada; ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını duyurdu.
ADAD verilerine göre Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde saat 05.32 sıralarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırıkhan ilçesi Taşoluk Mahallesi olan deprem; Adana başta olmak üzere komşu illerde de hissedildi. Deprem sonrası ilk resmi açıklama Hatay AFAD'dan geldi.
Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada; ilk bilgilere göre can ve mal kaybının olmadığı duyuruldu. 

adscode

İlk Yorumu Siz Yapın

Gönder

Bakmadan Geçmeyin